شماره تلفن 02166046941

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان های زرد با بلیچینگ

یکی از پرطرفدارترین درمان های زیبایی

انواع بلیچینگ دندان

برای سفیدکردن دندان در کلینیک‌های تخصصی، دندانپزشک شما احتمالاً از دندان‌های شما برای اولین‌بار عکس تهیه می‌کند. این مرحله او را برای نظارت بر پیشرفت درمان کمک خواهد کرد. دندانپزشک شما همچنین دندان‌های شما را بررسی خواهد کرد و از شما سؤالاتی دربارۀ هدفتان از درمان به‌منظور پیداکردن بهترین راه برای رسیدن به هدف شما، می‌پرسد.

دقت کنید در هیچ‌یک از درمان‌های بلیچینگ، رنگ دندان‌های شما سفید گچی نمی‌شود، بلکه رنگدانه‌هایی که تاکنون به‌مرور زمان روی دندان‌هایتان نشسته، با بلیچینگ برداشته می‌شود و دندان‌هایتان به رنگمایۀ اصلی و اولیۀ خود می‌رسد. قبل از شروع درمان احتمالاً دندانپزشک متخصص شما جرم‌گیری دندان‌هایتان را توصیه می‌کند.

بلیچینگ دندان

office بلیچینگ

بلیچینگ office فقط در یک جلسۀ یک‌ساعته در مطب‌ها یا کلینیک‌های تخصصی دندانپزشکی انجام می‌شود. مواد بلیچینگ حاوی نوعی از پراکسید هیدروژن است. بدین ترتیب که دندانپزشک شما، اول یک ماده را برای پوشش‌دادن و حفظ لثه‌ها در اطراف دندان‌ها اعمال می‌کند. سپس عامل سفید‌کننده روی دندان قرار می‌گیرد.

در کلینیک دندانپزشکی دکتر مرتضوی پزشک پس از پوشاندن لثه‌هایتان و محافظت از آن‌ها مواد سفید‌کنندۀ دندانی را روی دندان‌های شما قرار می‌دهد. طی زمانی حدود یک ساعت، میزان روشن‌ترشدن دندان‌هایتان را کنترل می‌کند. در این روش کیت‌های متنوع با درصدهای مختلفی موجود است که قیمت‌های آن‌ها، بسته به برندهای آن‌ها بسیار متفاوت است.

یکسری از این کیت‌ها با دستگاه لایت کیور و تاباندن اشعه کار می‌کند و یکسری دیگر بدون نیاز به اشعه و نور، خودشان روند روشن‌شدن را انجام می‌دهند. این اشعه یا نور فقط در فعال‌شدن مواد روی دندان‌هایتان تأثیر می‌گذارد و دیگر کیت‌ها بدون نیاز به نور، خود‌به‌خود فعال می‌شوند.

نکتۀ مهم اینکه هیچ‌کدام از این دو سری (یعنی کیت‌هایی که به تاباندن اشعه نیاز دارند و کیت‌هایی که بدون نیاز به نور کار می‌کنند) به هم دیگر ارجحیت ندارند. یعنی این تصور عموم که فکر می‌کنند اشعه‌ای که به مواد بلیچینگ تابانده می‌شود، لیزر است و تأثیر بهتری در درمان دارد، غلط است. نور باعث افزایش سرعت واکنش محصول سفید‌کننده می‌شود.

در خیلی از موارد کیت‌هایی که بدون نیاز به اشعه تولید و استفاده می‌شوند، هم گران‌تر و هم تأثیرگذارترند. بنابراین اینکه برای شما از کدام کیت استفاده شود، بسته به طرح درمان دندانپزشک متخصص شما دارد. این نوع از بلیچینگ یا سفید‌کردن دندان روی لکه‌های سطح (بیرونی) مؤثر است و قوی‌تر از درمان بلیچینگ در منزل است.

home بلیچینگ یا بلیچینگ در منزل

بلیچینگ home درمانی است که طی آن از دندان‌های شما قالبی تهیه می‌شود و مواد بلیچینگ با درصد پایین‌تری برای شما تهیه می‌شود تا خودتان بتوانید در منزل از این مواد برای روشن‌ترشدن و سفیدی بیشتر دندان‌هایتان استفاده کنید. به این ترتیب که مواد بلیچینگ را داخل تری‌های مخصوصی که برای دندان‌های شما تهیه شده می‌گذارید و تری بلیچینگ را روی دندان‌هایتان قرار می‌دهید و حدود یک ساعت در همین وضعیت نگه می‌دارید. پس از این مدت، تری را از دهان خود در می‌آورید و دهانتان را کاملاً با آب می‌شویید تا اثری از مواد باقی نمانده باشد. در این حالت رنگ دندان‌هایتان روشن‌تر می‌شود.

اگر متوجه شدید که بعد از استفاده از بلیچینگ هوم لثه‌هایتان سفید یا زخمی شدند، درمان را متوقف کنید و با دندانپزشک خود مشورت کنید.

در بلیچینگ در منزل، لزوم استفاده از آن، تعداد دفعات استفادۀ آن در هر ماه و نیز مدت‌زمان استفاده از آن در داخل دهانتان، فقط و فقط به نظر دندانپزشک معالج شما بستگی دارد؛ زیرا این مدت‌زمان و مقدار استفاده و شرایط استفاده از این درمان زیبایی با‌توجه‌به شرایط دندان‌های هر فرد متفاوت است.

اشتراک در :دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ساعات کار

  • جدیدترین های سایت