شماره تلفن 02166046941

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

دندانپزشکی ایمپلنت یک شاخه از دندانپزشکی است که در قراردادن دندان ایمپلنت تخصص دارد. ایمپلنت های دندانی ریشه های دندانی مصنوعی هستند که به طور جراحی در بانده دندان قرار می گیرند تا دندان های گمشده را جایگزین کنند. سپس ایمپلنت ها برای پشتیبانی از گونه های مختلف از پروتزهای دندانی استفاده می شوند، مانند تاج ها، پل ها و دندانک ها. دندانپزشکی ایمپلنت یک حوزه خصوصی و بسیار تخصصی است و نیاز به آموزش و تجربه کاملی دارد

کم عارضه ترین درمان دندان های از دست رفته

ایمپلنت دندان روشی است دائمی برای دندان های از دست رفته. خوشبختانه امروزه با فراگیر شدن ایمپلنت دندان افراد دیگر دغدغه‌ای برای از دست دادن دندان های خود ندارند و دیگر به سراغ دندان های مصنوعی نمی روند. قرار دادن ایمپلنت در دهان هیچ مشکلی را برای استفاده کننده به وجود نمی آورد و فرد به می تواند تا آخر عمر بدون هیچ گونه مشکلی از آنها استفاده کند.

 

ایمپلنت دندان

مراحل انجام ایمپلنت

دریافت ایمپلنت دندان چیزی بیش از چسباندن دندان های مصنوعی در دهان شماست. ایمپلنت نوعی درمان دندانپزشکی است که به جراحی نیاز دارد. اگر با دنیای دندانپزشکی آشنا نیستید، ممکن است در مورد روش انجام ایمپلنت دندان اطلاعات نداشته باشید. در صورت نیاز به انجام مواردی مانند پیوند استخوان و یا لیفت سینوس مراحل انجام ایمپلنت دندان کمی متفاوت است . بصورت کلی مراحل انجام ایمپلنت دندان به شکل زیر می باشد:

طول عمر ایمپلنت دندان یا کاشت دندان چقدر است

ایمپلنت دندان: در صورت نگهداری درست و رعایت نکات بهداشتی، به راحتی می‌توانید از ایمپلنت تا پایان عمر خود استفاده کنید. البته در بعضی موارد به صورت دوره‌ای جهت تنظیم ایمپلنت دندان خود باید به متخصص ایمپلنت تان مراجعه کنید.احتمالاً شما هم شنیده اید طول عمر یک کاشت دندان 25 سال یا بیشتر است، البته این درست است، اما تا زمانی که از آنها مراقبت صحیح کنید. اینکه ایمپلنت دندان برای همیشه ماندگار باشد، تحت تأثیر عوامل مختلفی چون:

به چه تعداد ایمپلنت دندان نیاز دارم؟

ایمپلنت دندان: برای افرادی که دندانهای ناقص دارند، کاشت دندان گزینه بسیار خوبی برای برگرداندن لبخند و زندگی آنهاست. بسیاری از افراد سؤال می کنند “چه تعداد ایمپلنت دندان برای من لازم است؟”

  • اگر شما فقط یک دندان از دست رفته دارید، فقط به یک ایمپلنت نیاز دارید.
  • اگر دو یا چند دندان از دست رفته دارید ممکن است برای هر دندان، یک ایمپلنت احتیاج نداشته باشید، تعداد کاشت مورد نیاز با توجه به حجم استخوان در محلی که قرار است ایمپلنت گذاشته شود تعیین می شود.

در فک فوقانی، حجم استخوان به طور کلی ضعیف تر است، بنابراین معمولاً کاشت دندان بیشتر از قوس پایین مورد نیاز است. در فک پایین معمولاً چگالی استخوان وجود دارد، بنابراین کمتر به کاشت بالاتر از قوس فوقانی نیاز است.

  • شکاف سه دندان از دست رفته در هر نقطه از دهان به طور معمول منجر به دو ایمپلنت دندان می شود که از سه دندان پشتیبانی می کنند.

ایمپلنت دندان

با افزایش تعداد ایمپلنت مورد نیاز، هزینه ی ایمپلنت دندان نیز افزایش می یابد. دندانپزشکی مرتضوی برای رفع نگرانی های بیماران خود در زمینه ی پرداخت هزینه ی ایمپلنت دندان، با ارائه ی شرایط ایمپلنت اقساطی و ایمپلنت دندان ارزان سعی در تسهیل کردن پرداخت هزینه ی ایمپلنت دندان نموده است.

اشتراک در :  • ساعات کار

  • جدیدترین های سایت