آموزش تعمیر هارد دیسک

تعمیرات هارد دیسک را نمی توان در هیچ آموزشگاهی یاد گرفت بلکه باید خود شخص به دانش و تجربه آن برسد. آموزش تعمیرات هارد دیسک را فقط افرادی قادرند که به انواع ساختار هارد, اطلاعات کافی داشته باشند. تعمیر هارد یکی از رشته های جذاب هارد می باشد که هر مدل آن تئوری و روش های خاص خودش را برای تعمیرات دارد. برای شروع یادگیری با نرم افزار ها و سخت افزار های تعمیرات هارد دیسک آشنا شوید.

برنامه تعمیر درایو هارد سوخته

تعمیرات هارد سوخته می تواند از بورد هارد یا موتور آن یا حتی فریمور آن باشد! بعضی وقتها خرابی فریمور باعث می شود هارد سوخته بنظر بیاید. برای تعمیر هارد سوخته باید برنامه مشخص داشت. برنامه تعمیرات هارد باید به گونه ای باشد که هارد از تست های مختلف بگذرد. تست هایی مانند رایت, رید, فرمت, تست سرعت و رایت دیتا. قبل از هر چیز اول باید بورد تست گردد سپس هد هارد. هد دارای آی سی پری آمپلیفایر می باشد که ولتاژ آن از بورد تغذیه میگردد. اگر این آی سی بسوزد باعث می شود که هارد روشن نشود یا هد هارد صدا بدهد.

آموزش تعمیرات بدسکتور هارد دیسک

تعمیرات بدسکتور هارد با نرم افزار بسیار ناموفق می باشد بخاطر اینکه نرم افزار نمی تواند سکتورهای کند هارد دیسک را شناسایی کند و امکان دارد هارد خراب را به عنوان سالم تشخیص دهد. تکنیک بدسکتور گیری در هارد مهم ترین قسمت تعمیر هارد می باشد که روش بدسکتور گیری در مدل های مختلف هارد با هم بسیار فرق می کند.

دستگاه تعمیر درایو هارد کامپیوتر

تعمیرات هارد کامپیوتر با هارد لپ تاپ و پی سی هیچ فرقی ندارد و هر دو می توانند مشکلات یکسانی داشته باشند دستگاه (p3000) سخت افزاری لازم و ضروری برای تعمیرات هارد کامپیوتر می باشد. بدون داشتن دستگاه درصد موفقیت در تعمیرات بسیار پایین می آید و کیفیت خوبی پیدا نمی کنند.

تعمیر تخصصی هارد دیسک سوخته

در مرکز کامپیوتری صدف سبز تعمیرات هارد بصورت حرفه ای انجام می گیرد. یکی از روش های ابتکاری ما تعمیرات هارد دیسک سیگیت می باشد که بعد از تعمیر تخصصی, هارد مانند هارد نو قابل استفاده می شود. هارد دیسک کامپیوتر, لپ تاپ, سوخته, خراب, معیوب و مشکل دار در مرکز تعمیرات  تخصصی صدف سبز با ابزار های پیشرفته و روش های ابتکاری تعمیر میگردد. روش تعمیر هارد دیسک مکستور سیگیت تا باراکودای ده , یازده , بالاتر, وسترن دیجیتال wd, سامسونگ, هیتاچی با یکدیگر بسیار فرق میکند.

هارد ها روش و ساختار تعمیرات خاص خودشان را در ترنسلیت و سکتور دارند.

مرکز ما قوی ترین دانش و تجربه روی ساختار تعمیرات همه مدل هارد دیسک لپ تاپ و تعمیر هارد پی سی کامپیوتر را دارد.

هارد سامسونگ ماژول ترنسلیت مانند هارد سیگیت و وسترن دیجیتال ندارد

ولی هارد سامسونگ نسبت به هارد توشیبا قابلیت و ظرفیت بدسکتور گیری و تعمیرات بسیار بالا دارد و بسیار می توان روی خرابی های سکتور آنها کار کرد. جالب اینست وقتی روی تعمیرات هر مدل از هارد کار میکنیم متوجه می شویم با وجود تشابه کمی که دارند ولی ساختار بد سکتور هر کدام با دیگری بسیار فرق دارد و روش تعمیر درایو هارد خراب و بدسکتوری در این مدل هارد ها یکی نمی باشد.

در تعمیر هارد سامسونگ رابطه لیست های ALIST , SLIST , TLIST , DLIST بسیار جالب و چگونگی ساخت ترنسلیت سکتور ها با این لیست ها مختص خود مدل هارد سامسونگ می باشد و فرمول تعمیرات خاص خودش را دارد. پیدا کردن این الگوریتم های تعمیرات حاصل کار و تحقیقات مرکز کامپیوتری صدف سبز بوده است  و هارد سامسونگ را همانند مدل های دیگر بخوبی بدسکتور گیری, تعمیر و بازیابی اطلاعات می کنیم .

در تعمیر درایو هارد سیگیت موفقیتی کسب کرده ایم که بعد از تعمیرات, هارد مانند هارد نو می شود

ما حتی سکتور های کند هارد را از آن کاملا حذف میکنیم بدسکتورهایی که گرفته می شود بهیچ عنوان توسط نرم افزار یا سیستم عامل قابل شناسایی نیست و بعد از تعمیر هارد سلامت هارد 100 درصد می شود.

.

هارد جدید لپ تاپ سامسونگ و اکسترنال سیگیت از نظر هد و موتور بسیار ضعیف می باشد

و در صد خرابی هارد اکسترنال سیگیت بسیار بالا می باشد و داخل آن هارد سامسونگ قرار می دهند و هارد لپ تاپی و اکسترنال سامسونگ را برای جراحی, ریکاوری و تعمیرات نزد ما بسیار می آورند و یک نکته جالب اینکه در تمامی هارد های اکسترنال برای ارزان تمام شدن قیمت و سود بیشتر در فروش از مدل هارد سامسونگ استفاده می گردد.

در حال حاضر حتی در هارد اکسترنال پاسپورتی سیگیت از هارد سامسونگ استفاده می شود. بخاطر اینکه شرکت سیگیت شرکت سامسونگ را خریده و تمام هاردهای سامسونگ را با لیبل سیگیت بیرون میدهد که در اصل همان هارد سامسونگ است.

چه مدل هاردی بهتر از بقیه تعمیر می شود؟

خیلی از دوستان و مشتری ها از من سوال می کنند چه مدل هاردی بخریم و همیشه در جواب این سوال می مانم چه بگویم بخاطر اینکه در حال حاضر سازندگان هارد سیاست کیفیت خوب در ساخت را کنار گذاشتن و فکر منافع و فروش بیشتر هارد خود هستند. مرکز ما برای تعمیر هارد از pc 3000 روسیه و روش های ابدایی خود استفاده میکند. بهترین گزینه خرید و تعمیر درایو هارد در حال حاضر مدل وسترن دیجیتال یا همان WD می باشد. مدل هارد وسترن از نظر بد سکتور گیری, تعمیر ماژول, تعویض بورد, جراحی هارد از بقیه مدل ها بهتر تعمیرات می گردد.

بهترین مدل برای تعمیر, مدل هارد وسترن دیجیتال WD می باشد.

قابلیت تعمیرات خوبی دارند بهترین سهم موفقیت در تعمیر درایو هارد اکسترنال و اینترنال را دارد و از تمامی مدل ها بهتر جواب تعمیرات می دهد و هارد اکسترنال WD را بسیار تخصصی تعمیر میکنیم.

چگونه هارد لپ تاپ, کامپیوتر, اکسترنال, سوخته, خراب, معیوب را بصورت تخصصی تعمیر و ریکاوری بازیابی اطلاعات کنیم ؟

مسئله ای که از داشتن یک ابزار تعمیراتی مهم تر است چگونگی استفاده از آن ابزار است. تنها داشتن دستگاه تعمیرات مهم نیست آنچه مهم است بهره بری از آنها برای تعمیر هارد می باشد که چقدر طرف می تواند ازین دستگاه ها چیزی بفهمید و هارد تعمیر کند.

ما نباید فقط از ابزار و دستگاه تعمیرات درایو هارد استفاده کنیم پیدا کردن روش های مختلف و ابتکاری نتیجه بسیار خوبی در تعمیر درایو هارد سوخته خواهد داشت. درک و کشف ساختار هر مدل هارد باعث می شود تا آن مدل هارد سوخته را بهتر ریکاوری و بازیابی و تعمیر کنیم و در صد موفقیت در تعمیرات و ریکاوری بازیابی اطلاعات در هر مدل هارد  سوخته بالا برود.

یکی از حرفه های تخصصی ما تعمیر انواع ایراد هارد می باشد.

سرعت هارد یکی دیگر از نکات تعمیر هارد می باشد که در هر مدل هاردی روش های تعمیر خاص خودش را دارد. در هارد سوخته اگر هد و موتور سالم باشد, در اکثر مواقع بورد است که براحتی با تعویض برد درست می شود. تعمیر ماژول هارد یکی از تخصصی ترین قسمت کار تعمیرات می باشد که احتیاج به دستگاه های خاص و دانش بسیار در این زمینه است.

هدف از نوشتن این سایت این بوده که هارد برای تعمیر مستقیما دست ما برسد و توسط افراد ناوارد دستکاری و باز نشود.

بعضی وقتها تعمیر کاران قطعات الکترونیکی باعث خرابی بیشتر هارد می گردند بعضی تعمیرکاران رادیو و ضبط, تلوزیون, مونیتور, مادربورد, لپ تاپ و پاور فکر می کنند اول باید برد هارد راعوض کرد اگر هارد درست نشد بعد از آن باید در سیلندر آنرا باز کرد و باعث می شوند که دیگر هارد غیر قابل تعمیر و بازیابی اطلاعات گردد. هارد را برای تعمیر فقط به افراد متخصص در این کار بسپارید.

در هنگام جابجایی و انتقال مراقب هارد باشید تا ضربه نخورد چون باعث خرابی سطح دیسک  یا هد آن میشود. بعضی هاردها با هزینه و زمان کم تعمیر می شوند ولی بعد از دستکاری افراد ناوارد غیر قابل تعمیرات و بازیابی اطلاعات می گردند.

این مرکز در زمینه تعمیر و ریکاوری درایو هارد های سوخته ساتا و آی دی فعالیت دارد.

و مجهز به ابزار فوق تخصصی جراحی هارد clean room کلاس 100 برای ریکاوری و تعمیر هارد میباشد و بزرگترین آرشیو انواع مختلف برد هارد را دارد. تعمیرات بورد یکی از تخصص های مرکز کامپیوتری صدف سیز می باشد.

تعمیرات انواع مختلف هاردهای  مکستور سیگیت فوجیتسو وسترن دیجیتال سامسونگ هیتاچی توشیبا آی بی ام با هر ظرفیتی و ایرادی را انجام میدهیم و روی تعمیرات آنها شناخت کافی و کامل دارد.

اطلاعات کامل و تجربه کار با انواع دستگاههای سخت افزاری برای تعمیر اطلاعات هارد از انواع مختلف سیستم عامل و همه مدل فایل حتی با پسوندهای نا شناس را دارد. بعضی فایلها خاص می باشند و باید ساختار آنها را برای بازیابی اطلاعات برسی کنیم و یک برنامه جدید برای دستگاه طراحی نماییم تا بتوانیم اطلاعات این هارد ها و این گونه فایلها را بازیابی کنیم.

اطلاعات هارد سوخته معیوب در مرکز تعمیر درایو هارد صدف سبز قابل برگشت و بازیابی می باشد.

تعمیر هارد, تعویض برد کنترل, تعمیرات سیلندر, تعمیرات ماژول, سرویس ا ری آ, رفع مشکل دیتکت, شناسایی شدن نشدن هارد دیسک اکسترنال اینترنال, تغییر سایز, ظرفیت صفر, تعمیرات بد سکتور, جراحی هد پلیت موتور اسپیندل, برداشتن پسورد, بد سکتور گیری, همسان کردن میکرو کدهای هارد و…در این مرکز تعمیر بصورت فوق تخصصی انجام میگیرد.

تجربه کاری تعمیرات بر پایه اصول صحیح تئوری یکی از عوامل موفقیت مرکز ما در تعمیر می باشد. هارد لپ تاپ اکسترنال لپ تاپی نوت بوک بصورت فوق تخصصی در این مرکز تعمیر می گردد. pc 3000 روسیه نتیجه چندین سال تلاش شرکت ACE روس می باشد که مرکز تعمیرهارد ما با ترکیب این دستگاه با ابزار های دیگر نتایج خوبی در تعمیرات گرفته است.

استخراج و برگرداندن اطلاعات, تعمیر درایو هاردی که دیتکت نمیشود و مشکل شناسایی دارد. شناخته نشدن قطعه هارد اکسترنال پاسپورتی

سرعت در بازیابی اطلاعات یکی از نکات مهم در ریکاوری و تعمیر درایو هارد میباشد.

بد سکتور دارد یا سطح دیسک آنها خراب شده یا غبار وارد سیلندر آنها شده است.

وجود بد سکتور دلیل بر خرابی سکتور نیست و میتواند علتهای دیگری داشته باشد.

مترجم آنها خراب شده  تعمیرات translate

صدا میدهد یکی از علتهای آن میتواند Servo Lables باشد.

دارای هدهای خراب هست میتوان از هدهایی که سالم است اطلاعات گرفت و هرچی تعداد کل هدها بیشتر باشد جواب بهتری میدهد.

اطلاعات لاجیکال بهم ریخته است که براحتی تعمیرات میگردد.

ساختار لاجیکالی آنها خراب شده که خود به خرابی های مختلف و زیادی تقسیم میشوند.

با سیستم عامل مشکل دارد.

تعمیر شناخته نشدن فایل سیستم های اطلاعات هارد توسط سیستم عامل

تعمیرات خرابی های دستکاری شده بوسیله خود مشتری

تعمیر خرابی های اطلاعات و دیتا توسط ویروس .

تعمیرات مشکلات لاجیکالی که نوسانات برق باعث آن میشود که بیشتر هاردهای اکسترنال دچار آن میشوند.

تعمیر فایل سیستم هایی که درست عمل نمیکنند یا خراب شده یا پاک شده اند.

تعمیرات خرابی های پارتیشن تیبل

تعمیر خرابی ها در ساختار اطلاعات پارتیشن – MBR – MFT – INODE TABLES –

مشکل پارتیشن فرمت یا پاک شدن پوشه یا فایل دیلت شده

format fdisk شدن پارتیشن هارد دیسک پریده و تعمیرات پارتیشن بندی مجدد آن

تعمیر مشکلات و خرابی های فیزیکی و لاجیکی

تعمیرات فوق تخصصی با PC 3000 UDMA روسیه

کار کردن با این دستگاه سخت افزاری تعمیرات یک هنر و علم است. امکان آنرا میدهد تا تعمیر و بازیابی ریکاوری دیتای هارد را به دو صورت

اتوماتیک و دستی بطور همزمان انجام دهیم.

کار کردن با این دستگاههای تعمیرات برای مبتدیان بسیار پیچیده و مشکل میباشد باید کار را به یک متخصص pc3000 بسپارید.

اطلاعات و فایلهای آنها باز نمیشود فیلم, عکس, تصویر و دیتا ها اجرا و پخش نمیشوند. فایلها باز نمیشوند.مشکل هد مگنت موتور دیسک دارند

بیشتر راه حل هایی فوق حرفه ای بازیابی اطلاعات و تعمیر مختص خود ما میباشد و طی سالها کار وتجربه بدست آورده ایم

تعمیر انواع مختلف فایلهای سیستم هارد

هنگام اتصال آنها سیستم هنگ میکند یا سیستم دیگر روشن نمیشود

MFT آنها خراب شده که با تعمیر و بازسازی آن هارد ریکاوری میشود  یکی از کارهای حرفه ای شرکت ما

بر اثر خرابی ترنسلیت, هارد خرابی بدسکتور بصورت رندم و زیاد دارد. تعمیرات از این ایراد هارد برطرف کردن مشکل ترنسلیت یکی از کارهای حرفه ای تعمیرت  کامپیوتری صدف سبز میباشد.

حافظه دوربینهای عکاسی و فیلم برداری و تلفن همراه

تغییر ظرفیت داده اند ظرفیت آنها درست نمایش داده نمیشود.

صدا میدهند هارد در هنگام روشن شدن صدای تق تق میدهد.

بازیابی اطلاعات پوشه یا تعمیرات فایل های پاک ،دیلت شده یا پریده از هارد

تعمیر همه مدل هارد با هر ظرفیت و هر ایراد و مشکل

خیلی کند هستند که یکی از ایرادهای شایع در هارد های وسترن دیجیتال میباشد..

دیتاهای آن قابلیت خواندن ندارد.

اگر به دلیل خرابی هارد اطلاعات شما از دست رفته است.

هارد حاوی اطلاعات, DETECT نمیشود.

بازیابی و تعمیرات درایو هارد که Format – Delete – Fdisk شده

شوک الکتریکی باعث سوختن هارد شده است.

برد الکترونیک هارد شما خراب است.

کند شده و انتقال اطلاعات ممکن نیست.

ضربه خورده و دچار مشکل شده است.

یکی یا چند تا از درایوهای هارد شما محو و ناپدید شده است.

با پارتیشن بندی مجدد یا حین تغییر سایز درایوها یا نصب ویندوز اطلاعاتتان از دست رفته است.

به نامهای دیگر Detect و شناسایی میشود.

شما به اطلاعات هار ديسك دسترسي نداريد.

در هنگام بالا آمدن صفحه آبی میدهند.

و..و..و……………………………………………