برای کوالکام، اسنپ دراگون 808 پردازنده خوبی بود که در زمان بدی روانه بازار شد، اسنپ دراگون 810 در نوع خودش فاجعه ای به حساب می آمد و به جز خود کمپانی، چندین مدل تلفن هوشمندی که از آن استفاده می کردند را هم از بازار حذف کرد و اسنپ دراگون 820 قرار است بازگشت باشکوهی برای این SoC ها به حساب بیاید. حتما در جریان مشخصات این پردازنده وتفاوت های آن با نسل های قبلی هستید، اما هنوز 820 وارد بازار نشده خبرهای کوتاه درباره نسل بعدی SoC های کوالکام یعنی اسنپ دراگون 830 منتشر شده است.

هنوز مدت زیادی تا شروع تولید و ورود پردازنده های سری 830 به بازار باقی مانده اما داغ ترین خبری که درباره آن شنیده می شود، قابلیت پشتیبانی از حافظه RAM تا 8 گیگابایت است. دلیل اصلی چنین صحبت هایی را هم می توان به راحتی به کمپانی های سازنده تلفن های هوشمند نسبت داد. در حال حاضر RAM های 3 گیگابایتی اولین نشانه برای پذیرفتن یک مدل در سری پرچم داران است و با توجه به روند موجود، مطمئنا این دستگاه ها در آینده به RAM بیشتری نیاز خواهند داشت. همچنین در شایعات دیگری نیز عنوان شده است که اسنپ دراگون 830 با فرایند تولید 10 نانومتری ساخته خواهد شد تا در همین ابتدا با دو ویژگی اصلی این چیپ آشنا شده باشیم. البته هنوز برای اظهار نظر قطعی خیلی زود است و حداقل باید تا اواخر سال 2016 برای مشخص شدن ویژگی های نهایی اسنپ دراگون 830 منتظر باشیم.

8 گیگابایت RAM روی تلفن های هوشمند بسیار زیاد و کمی هم دور از ذهن است، اما به نظر می رسد شیوه های جدیدی مانند ویژگی Continuum مایکروسافت در آینده ای نزدیک می توانند با تکمیل شدن هر چه بیشتر، انقلابی ایجاد کرده و تلفن های هوشمند را به رایانه های کوچک قابل حمل تبدیل کنند. در چنین شرایطی است که می توان به خوبی اهمیت پشتیبانی پردازنده ها از RAM های بالاتر را درک کرد.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.